Inspiracje

“Cokolwiek sprawia twemu sercu radość, stanowi właśnie taki kierunek, który twe życie musi obrać.” A. de Mello

“Miarą prawdy jest uczucie” Epikur

 

“Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, gdy wszystko ofiarujesz teraźniejszości”. Albert Camus

„- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.” A. A.Milne


PRZECHODZĄC Z POKOJU DO POKOJU

 

Zapytałem jednego z moich studentów: „W jaki sposób możesz przejść stąd do tamtego pokoju?”

Odpowiedział: „Najpierw trzeba wstać, potem zrobić krok…”

Przerwałem mi i powiedziałem: „Wymień wszystkie sposoby przemieszczenia się z tego pokoju do tamtego”.

„Można tam pobiec lub przejść. Można przebyć tę drogę skacząc, podskakując albo fikając koziołki. Można wyjść przez te drzwi na zewnątrz i wejść z powrotem innymi, po czym dostać się do tamtego pokoju Albo można wdrapać się przez okno…”

„Twierdzisz, że wymieniłeś wszystkie sposoby, ale pominąłeś to, co najważniejsze. Zwykle wyjaśniam to tak: jeśli chcę się dostać z tego pokoju do tamtego, mogę wyjść przez okno, złapać taksówkę na lotnisko, kupić bilet do Chicago, potem do Nowego Jorku, Londynu, Rzymu, Aten, Hongkongu, Honolulu, San Francisco, Chicago, Dallas, Phoenix, po czym przyjechać do domu limuzyną, udać się na tylni dziedziniec, wejść przez tylną bramę i przez tylne drzwi dostać się do tamtego pokoju. Ty zaś myślałeś tylko o poruszaniu się do przodu. Nie myślałeś o tym, by iść w przeciwnym kierunku, nieprawdaż ? I nie myślałeś o tym, żeby się tam wczołgać.”

„Ani o tym, żeby dostać się tam ślizgiem na brzuchu” – dodał uczeń.

Tak straszliwie ograniczamy nasze myślenie.

zaczerpnięte  z materiałów szkoleniowych PIE